Delikatna skóra szyi jest szczególnie narażona na procesy starzenia. Tym bardziej że bywa pomijana w czasie codziennej pielęgnacji. Tymczasem kondycja skóry w tym miejscu znacząco wpływa na nasz wygląd. Nawet jeśli twarz jest gładka i jędrna, a cera promienna, zwiotczała skóra szyi może znacząco postarzać i sprawiać, że tracimy świeży i młodzieńczy wygląd. Na szczęście istnieją skuteczne metody, które mogą zniwelować ten skutek. Jedną z nich jest lifting szyi, o którym opowiemy w naszym artykule.
Na czym polega lifting szyi?
Chirurgiczny lifting szyi to zabieg, który ma na celu usunięcie nadmiaru skóry z tego obszaru, a także tłuszczu obecnego pod mięśniem szerokim szyi. Dodatkowo w czasie zabiegu wykonuje się plastykę wspomnianego mięśnia, który jest odpowiedzialny za opadanie tkanek w tej okolicy czy efekt podwójnego podbródka.
Lekarz wykonuje nacięcia wokół płatka ucha lub w bruździe podbródkowej, co pozwala zminimalizować widoczność blizn po zabiegu. Są one ukryte w naturalnych zagłębieniach skóry i nie rzucają się w oczy. Lifting szyi pozwala uzyskać wyraźny kąt żuchwowo-szyjny, co w widoczny sposób odmładza i nadaje twarzy młodzieńczych rysów.
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a nie w znieczuleniu ogólnym. Następnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Po liftingu może wystąpić delikatny obrzęk i zasinienie, które znikną w ciągu 2-3 tygodni. Już po po 7-10 dniach można natomiast normalnie funkcjonować; wrócić do pracy i codziennych zajęć, należy tylko unikać dużego wysiłku fizycznego.
Dla kogo jest przeznaczony lifting szyi i lifting twarzy?
Chirurgiczny lifting szyi jest przeznaczony dla osób, które:
- mają nadmiar zwiotczałej skóry na szyi, często nazywany „szyją indyka”;
- mają „podwójny podbródek”, utworzony z nadmiaru tkanki tłuszczowej i zwiotczałych mięśni;
- mają pofałdowaną skórę na szyi;
- mają charakterystyczne pionowe pasma na szyi.
Z kolei na chirurgiczny lifting twarzy mogą się zdecydować osoby, które:
- mają zwiotczałą skórę w obrębie twarzy;
- mają opadające policzki i tzw. linie marionetki;
- mają głębokie bruzdy nosowo-wargowe;
- zauważyły zanik owalu twarzy.
Chirurgiczny lifting twarzy i szyi – kiedy warto zdecydować się na te zabiegi?
Zabiegi te można wykonać jednocześnie, aby uzyskać harmonijny efekt odmłodzonego wyglądu. Oba zabiegi skutecznie niwelują oznaki starzenia, a efekty liftingu utrzymują się kilka lat. Na taką procedurę warto się zdecydować, jeśli:
- oznaki starzenia są bardzo widoczne i nie pomagają już zabiegi kosmetologiczne;
- zależy Ci na spektakularnych, a jednocześnie naturalnych efektach;
- zależy Ci na długotrwałych efektach;
- chcesz w sposób kompleksowy poprawić wygląd i zlikwidować nadmiar zwiotczałej skóry.
Zabieg liftingu szyi i twarzy to idealny sposób na skuteczne i długotrwałe odmłodzenie. Kluczem do sukcesu jest skorzystanie z usług doświadczonego chirurga plastycznego. Dobry lekarz przeanalizuje Twój przypadek i wyjaśni wszelkie wątpliwości, aby zabieg poprawił Twój wygląd i przywrócił młodzieńczy blask.